Modlitwa dziękczynna codzienne – 5 pięknych dziękczynnych modlitw

szybka nawigacja
1. Modlitwy dziękczynne do Boga
2. Modlitwa dziękczynna do Boga Ojca
3. Modlitwy dziękczynne do Pana Jezusa
4. Modlitwy dziękczynne za zdrowie
5. Na zakończenie dnia, modlitwa dziękczynna

Możliwość prowadzenia zdrowego życia na co dzień i cieszenia się codziennym pożywieniem danym przez Boga jest błogosławieństwem od Boga. Musimy być wdzięczni za cieszenie się Bożymi błogosławieństwami w naszym życiu. Przeczytaj poniższe 5 krótkich modlitw dziękczynnych, które pomogą Ci dziękować Bogu w dowolnym momencie Twojego życia.

1. Modlitwy dziękczynne do Boga

Boże, dziękujemy, że przygotowałeś dla nas wspaniałą przyszłość, pozwalając nam patrzeć na świat pełnią nadziei i ufności. Proszę, aby Twoje słowa prowadziły nas na dalszej drodze, dały nam wizję i cele, abyśmy mogli planować nasze życie zgodnie z Twoją wolą i pracować dla Twojego królestwa i chwały. Proszę, obdarz nas wytrwałością i odwagą, abyśmy nie bali się trudności i wyzwań, a na wieki wielbili Twoje Imię. Amen!

2. Modlitwa dziękczynna do Boga Ojca

Ojcze Niebieski, dziękujemy, że dałeś nam obfite pożywienie i ciepłe miejsce do życia. Dziękujemy, że użyłeś swojego życia, aby odkupić nas od grzechu. Dziękujemy, że obdarzyłeś nas obfitą łaską i nadzieją życia wiecznego w nas.

Wiemy, że dziękczynienie to mamy mieć nie tylko w Święto Dziękczynienia. Powinniśmy dziękować i chwalić Pana Jezusa zawsze i wszędzie, ponieważ tylko Pan Jezus może zapewnić nam życie i chronić nas zawsze i wszędzie. Czerpmy radość i łaskę z wdzięczności. Amen!

3. Modlitwy dziękczynne do Pana Jezusa

Drogi Panie Jezu, dziękuję Ci, że oddałeś swoje życie za mnie na krzyżu, abym mógł otrzymać przebaczenie moich grzechów i mieć nadzieję na życie wieczne.

Dziękujemy, że dałeś nam ten wspaniały świat, dziękujemy, że dałeś nam ciepłą rodzinę i niezawodnych przyjaciół, abyśmy mogli być przepełnieni wdzięcznością i radością w tej chwili Święta Dziękczynienia.

Proszę, daj mi mądrość i ufność, abym mógł zrozumieć Twoją wolę, być posłusznym Twoim słowom, zdecydowanie podążać za Tobą, nie bać się pokus i cierpień tego świata, a przez całe życie żyć dla Twojego królestwa i chwały. Boże, wysławiaj na wieki swoje święte imię. Amen!

4. Modlitwy dziękczynne za zdrowie

Boże, dziękujemy za wszystko, co nam dzisiaj dałeś, a szczególnie za zdrowie, które nam dałeś. Jesteśmy wdzięczni za silne ciała, które nam dałeś, abyśmy mogli cieszyć się pięknem i wyzwaniami życia. Niech Bóg nadal nas błogosławi i utrzymuje nasze ciała w zdrowiu, niech będzie wolne od chorób.

Chcemy także podziękować za rodzinę i przyjaciół, którymi nas pobłogosławiłeś Boże, a których wsparcie i miłość dodają nam sił i pocieszają w trudnych chwilach.Obyśmy cenili każdą chwilę i wykorzystywali nasze zdrowie, aby pomagać innym oraz szerzyć miłość i nadzieję. Bądźmy zawsze wdzięczni za Twoje miłosierdzie. Amen.

5. Na zakończenie dnia, modlitwa dziękczynna

Drogi Boże, gdy dzień dobiega końca, przychodzę do Ciebie z wdzięcznością i podziwem. Dziękuję za spokój i schronienie, jakie mi dzisiaj dałeś, oraz za przewodnictwo Twoich słów, które pozwoliły mi przetrwać każdą chwilę tego dnia. Dziękuję za wszystko, co mam, moją rodzinę, moich przyjaciół, moją pracę i moje życie. Dziękuję, że dałeś mi żywność, wodę i powietrze, których potrzebuję, aby odżywić moje ciało i duszę. Dziękuję Ci za to, że obdarzyłeś mnie zdrowiem i spokojem, dzięki którym mogę spać spokojnie i z radością patrzeć na jutro. Panie Jezu, proszę, abyś nadal mnie odwiedzał i chronił, dopóki się nie obudzę. Amen.