Modlitwy o ochronę małżeństwa

Miłosierny Panie Jezu, dziękujemy Ci za Twoją miłość i opiekę, pozwalającą nam cieszyć się Twoimi łaskami i zaopatrzeniem każdego dnia. Proszę, daj mojemu partnerowi i mnie pokorę i posłuszeństwo, abyśmy troszczyli się o siebie nawzajem w naszym małżeństwie. Proszę, daj nam łaskę i chwałę, abyśmy mogli radować się w Twojej obecności. Chcielibyśmy wysławiać Twoje imię w harmonijnym małżeństwie i dziękujemy Ci na zawsze, amen!

Panie Jezu, jesteś moim pocieszeniem i pomocą. Proszę, naucz mnie i mojego partnera swoich słów, abyśmy mogli żyć zgodnie z Twoją wolą. Kochajmy się w małżeństwie, wspierajmy i rozwiązujmy różne konflikty i problemy, które pojawiają się w małżeństwie. Niech Chrystus będzie Panem mojego domu, towarzyszy nam, obdarza pokojem i radością, dziękujemy Ci za to Boże . Amen!

Drogi Panie, dziękuję, że dałeś mi partnera i rodzinę, którą mogę kochać i przy której mogę trwać w Twojej łasce. Wiem jednak, że czasami zdarzają się między nami nieporozumienia i kłótnie, które sprawiają, że czujemy się smutni i zdystansowani. Proszę, daj nam mądrość, abyśmy mogli komunikować się z miłością i prawdą, abyśmy potrafili się tolerować i przebaczać sobie nawzajem. Panie Jezu, proszę, daj nam wiarę i siłę, abyśmy mogli wspólnie pokonać pokusy i cierpienia świata. Amen.

Panie Jezu, dziękuję za partnera, którego mi dałeś. Chroń nasze małżeństwo przed pokusami i konfliktami, abyśmy mogli się kochać, szanować i wspierać. Proszę, obdarz nas mądrością i łaską, abyśmy mogli kierować naszym małżeństwem zgodnie z Twoim słowem i wolą, aby nasze małżeństwo było wypełnione harmonią i miłością.

Proszę, chroń nasze umysły i ciała, abyśmy mogli być wobec siebie wierni i czyści. Proszę, przebacz nam nasze przewinienia i niedociągnięcia, abyśmy mogli przebaczać i tolerować siebie nawzajem. Proszę, obdarz nas pokojem i radością, abyśmy mogli być wdzięczni i chwalić Cię za wszystko, czego dokonałeś w naszym życiu. Amen!