Rano módl się o Boże przewodnictwo i mądrość — Psalm 143:8

Czytania na dziś: „Spraw, bym rychło doznał Twojej łaski, bo w Tobie pokładam nadzieję. Oznajmij, jaką drogą mam kroczyć, bo wznoszę do Ciebie moją duszę” (Ps 143:8).

Z tego wersetu wynika, że ​​poeta Dawid wołał do Boga wczesnym rankiem, mając nadzieję, że w tym nowym dniu usłyszy pełne miłości słowa Boga. Takie było jego pragnienie słów Bożych i pragnienie kierowania się nimi. Aby stawić czoła wyzwaniom nowego dnia, polegał na Bożej mądrości. W naszym codziennym życiu często spotykamy się z zamętem i zamętem, ale jesteśmy pewni, że Bóg wskaże nam właściwą drogę. Patrzymy na Boga, polegamy na Bogu i polegamy na przewodnictwie Jego słów, aby znaleźć właściwy kierunek, aby wydostać się z mgły. Jest to modlitwa pełna wiary i nadziei, która inspiruje nas do codziennego zaufania Bogu i oczekiwania na Jego Słowo, które będzie nas prowadzić w życiu.

Pomódlmy się razem:

Drogi Panie, dziękuję, że dałeś mi życie i tchnienie w tym nowym dniu. Liczę na Twoją miłość tego ranka i pragnę usłyszeć Twoje miłe słowa. Proszę, poprowadź mnie do poznania drogi, którą mam iść i utwierdzaj moją drogę życia w Twojej prawdzie. Panie, moje serce wznosi się do Ciebie. Gdy zaczynam nowy dzień, niech Twoje słowa napełnią moje serce i pokierują moimi myślami i decyzjami. Pozwól mi traktować świat i innych według Twoich słów. Proszę, chroń mnie w każdej chwili dnia.

Daj mi mądrość i siłę do pracy; obym w kontaktach z innymi odzwierciedlał Twoją miłość i przebaczenie. Niech moje słowa i czyny sławią Twoje imię i będą świadectwem Twojej miłości. Amen!