Wieczny komfort: obietnica z Objawienia 21:4

Czytania na dziś: „I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już odtąd nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły(Obj 21:4).

To piękna obietnica, deklaracja miłosierdzia Boga wobec Jego ludu, nasza nadzieja na piękne królestwo i oczekiwanie ostatecznego zbawienia tego dnia. W tym ciemnym i złym świecie doświadczyliśmy wiele bólu, rozczarowania i rozłąki, a łzy płyną jak rzeki. Ale nie zapomnimy Bożej obietnicy, On osobiście otrze nasze łzy, całkowicie wymaże cały nasz ból i doprowadzi nas do pięknego celu bez bólu i łez. Jest to wieczna pociecha i największe błogosławieństwo Boga dla Jego ludu. Jak więc Bóg wypełnia tę wspaniałą obietnicę? Słowo Boże mówi: „Kiedy wypełniają się Moje słowa, na ziemi stopniowo tworzy się królestwo i człowiek krok po kroku wraca do normalności, a tym samym na ziemi ustanowione zostaje królestwo w Moim sercu. W królestwie tym wszyscy ludzie Boga odzyskują życie normalnego człowieka. Przemija mroźna zima i zastępuje ją świat wiosennych miast, w których wiosna trwa przez cały rok. Ludzie nie mają już do czynienia z ponurym, nędznym światem człowieka, już nie muszą znosić chłodu świata człowieka. Ludzie nie walczą ze sobą, państwa nie toczą ze sobą wojen, nie ma już rzezi ani płynącej z niej krwi; wszystkie kraje wypełnia szczęście, a wszędzie między ludźmi obfituje ciepło. Poruszam się po świecie, cieszę się ze szczytu Mojego tronu i zamieszkuję między gwiazdami. Anioły składają Mi w ofierze nowe pieśni i tańce. Ich własna kruchość już nie wywołuje łez spływających po ich twarzach. Nie słyszę już przede Mną anielskiego płaczu i nikt już nie skarży się Mi na niedolę. Dziś wszyscy żyjecie przede Mną; jutro będziecie przebywać w Moim królestwie. Czyż nie jest to największe błogosławieństwo, jakim obdarzam człowieka?”.

Jeśli chcesz otrzymać Boże obietnice i wejść do wspaniałego królestwa Bożego, skontaktuj się z nami poprzez okno czatu online na dole strony, a my podzielimy się z Tobą słowami Boga, abyś mógł znaleźć drogę.

Pomódlmy się razem:

Drogi Boże, w tym ciemnym świecie pełnym grzechu, gdzie ból, łzy i trudności wypełniają każdy zakątek naszego życia, wierzymy jednak w Twoje cudowne obietnice i patrzymy na Ciebie z wdzięcznością i nadzieją pośród cierpienia i bólu. Otwieramy przed Tobą nasze serca i wyrażamy nasz najgłębszy ból i łzy. Modlimy się o piękny kraj bez bólu i łez, ponieważ jesteś Panem tego wspaniałego królestwa. Dziękujemy, że przygotowałeś nam wieczne pocieszenie.Oby Twoje obietnice szybko się spełniły. Amen!