5 modlitw rodzinnych – wzmocnienie jedności i połączenia w rodzinie

Życie rodzinne to przygoda pełna wyzwań i niepewności. Są chwile radosne, chwile trudne i chwile próby. Aby pomóc swojej rodzinie otrzymać Bożą pomoc i błogosławieństwa w różnych sytuacjach, przeczytaj i naucz się poniższych pięciu modlitw rodzinnych.

Módlcie się o ochronę Bożą

Drogi Panie, pokornie staję przed Tobą i wyznaję swoją bezradność i bezbronność. W tym świecie, gdzie szaleją wszelkiego rodzaju nieszczęścia, moje serce jest pełne niepokoju o bezpieczeństwo mojej rodziny. Szczególnie modlę się, abyś chronił mnie i moją rodzinę, trzymał nas z daleka od wszelkich niebezpieczeństw i katastrof, a pod Twoją opieką będziemy bezpieczni. Proszę, kieruj naszymi krokami i prowadź nas, abyśmy podążali z Tobą zgodnie z Twoją wolą. Wierzę, że jesteś naszą ucieczką i solidną skałą. Obyś użył swojej miłości i mocy, aby uzdrowić strach i niepokój w naszych sercach i dać nam znać, że jesteś naszym wiecznym oparciem i zbawieniem. Amen!

Módlcie się o jedność rodziny

Panie, dziękuję Ci za rodzinę, którą mi dałeś. Modlę się dzisiaj do Ciebie, abyś zjednoczył naszą rodzinę. Wiesz, że w życiu czasami nie da się uniknąć krzywdy słów. Czasem chcemy żyć zgodnie z Twoją nauką, kochać się, być wobec siebie tolerancyjni i cierpliwi, ale grzechu nie jesteśmy w stanie pokonać. Proszę, pomóż nam pozbyć się grzechu i żyjcie zgodnie ze swoimi naukami. Miłość może być przeżywana w rodzinie i większa jedność; kiedy mamy różnice, pomóż nam słuchać się nawzajem i starać się zrozumieć wzajemne punkty widzenia. Okryj nasze domy swoją kochającą obecnością, napełnij nas swoją miłością i pozwól nam prawdziwie się kochać. Amen.

Módlcie się o błogosławieństwa za swoją rodzinę

Drogi Panie, proszę Cię, abyś w tym dniu przyszedł do mojego domu i pobłogosławił moją rodzinę. Proszę, daj mi i mojej rodzinie wiarę i siłę, aby pokonać wszelkie przeciwności, jakie napotykamy. Panie, przebacz nam nasze grzechy i obdarz nas swoim błogosławieństwem zdrowym i dostatnim życiem. Towarzysz nam we wszystkim, co robimy, abyśmy mogli bezpiecznie wrócić nocą i pozwolić nam odczuć Twoją obecność w naszym życiu, Amen.

Módlcie się o stabilność finansową rodziny

Drogi Panie, dziękujemy Ci za ten dzień i za wszystkie błogosławieństwa, którymi nas obdarzyłeś. Panie, przedstawiamy Ci sytuację finansową naszej rodziny. Rozumiesz nasze potrzeby i pragnienia i nic nie wymknie się Twojej kontroli. Prosimy, abyś pomógł nam iść naprzód i pokonać przeszkody, które stają na naszej drodze, i prosimy, abyś pobłogosławił pracę naszych rąk i otworzył dla nas drzwi możliwości i dobrobytu. Prosimy, abyś nauczył nas wierności w dawaniu dziesięciny i dzieleniu się z tymi, którzy najbardziej jej potrzebują. Amen.

Pożegnajcie ten rok z rodziną w modlitwie

Drogi Panie, dziękujemy Ci za cenny czas, który poświęciłeś mi w tym roku. W tym roku doświadczyliśmy wielu wyzwań i możliwości. Dziękujemy, że dałeś nam mądrość, abyśmy mogli stawić im czoła i je uchwycić. W nowym roku modlimy się, abyś nadal nas prowadził, uczyń nas mocnymi w trudnościach i pokornymi w sukcesach. Proszę, daj nam mądrość i siłę, abyśmy mogli dalej się rozwijać i doskonalić we wszystkich aspektach. Dziękujemy za wysłuchanie naszych modlitw, w imię Pana Jezusa. Amen.

Te przykłady modlitw pomogą ci znaleźć inspirację podczas modlitwy za swoją rodzinę. Tak naprawdę w każdej chwili możesz modlić się do Boga swoimi szczerymi słowami, ponieważ Bóg wysłuchuje i odpowiada na szczere modlitwy. Jeśli chcesz poznać więcej prawd o modlitwie, skontaktuj się z nami poprzez okno czatu znajdujące się na dole strony.